İstanbul Adalar Turu
İstanbul Adalar Turu

İstanbul Adalar Turu | Yat Kiralama | Yüzme Turu

Bu tarihi ve güzel şehirde yapılabilecek en güzel aktivitelerden biri İstanbul Adalar turu. Özellikle yerli ve yabancı turistler için popüler bir aktivite. Adaların enfes doğal güzellikleri, Marmara Denizi’nin masmavi sularıyla huzurlu, keyifli ve dinlendirici bir manzara oluşturur. Kişiye özel turlarla Adalar’ı gezmek, tertemiz sularda yüzme turu yapmak ve şehirden çok da uzaklaşmadan tatil keyfi yaşamak isteyenlerin ilk tercihleri arasında. 

Adalar turu kaç para

Rehberimizde İstanbul Adalar turu nasıl yapılır, Adalar turu kaç para, İstanbul Adalar turu günübirlik yapılabilir mi, İstanbul Adalar turu nerelere gidilir, kalkış ve varış saatleri, rotalar, tur programı ve süresi, gezilebilecek yerler ve ipuçları hakkında tüm bilgileri bulabilir, aklınızdaki soru işaretlerini gidererek mükemmel bir yüzme turu planlayabilirsiniz.

İstanbul Adalar Yüzme Turu: İstanbul’un Sakin Adalarında Serinletici Bir Gezi

İstanbul’un doğal hazineleri olan Adalar’ı keşfederken serinlemek için denize girme fırsatını kaçırmayın! Bu sakin ve huzurlu adaları keşfederken bir yandan da sevdiklerinizle keyifli bir yaz tatili yapabilirsiniz. Şimdi, İstanbul’un sahip olduğu nadide adalara bakalım.

İstanbul Adalar turu fiyatları

İstanbul’un Adaları ve İsimleri (Prens Adaları)

Adalar, İstanbul Boğazı’nın 20 km güneydoğusunda yer alır. Marmara Denizi’nin incisi bu takımadalar, Prens Adaları olarak da bilinir. Kendi başına bir belediye olan Adalar, 4’ü yerleşik toplamda dokuz küçük adadan oluşur. 

  • Büyükada
  • Heybeliada
  • Kınalıada
  • Sedef Adası
  • Yassıada
  • Kaşık Adası
  • Tavşan Adası
  • Burgazada
  • Sivriada

İçlerinden en büyüğü, en çok yerleşime sahip olan ve en çok turist çeken Büyükada’dır. Aynı zamanda Adalar ilçesinin idari merkezidir. Sedef Adası ve Kaşık Adası da en küçükleridir. 

İstanbul Adalar’a Nasıl Gidilir?

Adalar’a düzenli olarak giden tur seferleri bulunmaktadır. Adalar Belediyesi’nin resmi sitesinde vapur saatlerini detaylı olarak görebilirsiniz. Bunun dışında özel yatlar ile yat turları düzenlenmektedir. Yazının devamında özel yatla Adalar turu nasıl yapılır konusuna ayrıntılı olarak değineceğiz.

İstanbul Adalar turu nasıl yapılır

İstanbul’da Hangi Adalara Gidilir?

Adalar arasında gezilebilecek en popüler yerler Heybeliada ve Büyükada’dır. Diğer adalar arasında da gezi düzenleyebilirsiniz fakat güzel bir yüzme turu için uygun ve çeşitli alanları bulunan yerler bu iki adadır. Aynı zamanda bu adalarda gezilecek tarihi yerler, edebiyatçıların, sanatçıların evleri, müzeler ve sergiler de bulunmaktadır. Eğer çok yönlü bir İstanbul Adalar turu yapmak isterseniz, bu iki ada sizin dolu dolu bir güngeçirmeniz için mükemmel seçeneklerdir. 

Adalar Turu Günübirlik veya Konaklamalı Olarak Nasıl Yapılır?

İstanbul Adalar turu konaklamalı olarak da organize edilebilir. İki kişilik olarak düzenlenen organizasyonda misafirler, gün içinde yüzme ve Adalar gezisi yaptıktan sonra gece yat içerisindeki lüks konaklama olanaklarını kullanarak yatta kalabilir. 

İstanbul Adalar tekne turları genelde günübirlik olarak yapılsa da, çiftler gece yatta konaklamak isteyebilir. Gün içerisinde yapılan eğlenceli geziler ve serinletici yüzme turlarından sonra gece en fazla iki kişi olacak şekilde yatta konaklamak mümkündür. Tur boyunca güvenli ve konforlu bir şekilde yüzme imkanı bulabilir, İstanbul’un stresinden uzaklaşarak huzurlu bir gün ve gece geçirebilirsiniz.

İstanbul Adalar'a nasıl gidilir

İstanbul Adalar Turu Nereden Kalkıyor?

Yatla Boğaz Turu tarafından yapılan günübirlik İstanbul Adalar turunda misafirler Bebek ya da Arnavutköy iskelelerinden alınır. Adalar turu uzun saatlik bir organizasyon olduğundan, eğer misafirler farklı bir noktadan alınmak ya da gün sonunda farklı bir iskelede bırakılmak isterlerse, gecikmeler yaşanmaması için saatler değiştirilebilir ve ekstra ücretlendirmeler olabilir.

İstanbul Çıkışlı Adalar Turu: Rotalar

Adalar turu, genellikle İstanbul Boğazı’ndaki bir iskeleden başlayıp, ardından Heybeliada ya da Büyükada’da bulunan koylarda devam eder. Burada yüzebilir, yatta gününüzü geçirebilir ya da denizin temiz sularında serinleyebilirsiniz. Büyükada turları da bu koylarda duraklamayı içerebilir. 

Adalar Turu Nasıl Yapılır

İstanbul Adalar Turu Saatleri: Tur Programı ve Süresi

İstanbul’da Adalar turu genellikle 8 saatlik etkinlikler şekilde düzenlenir. Tur için Bebek’ten kalkan yat, Arnavutköy, Kuruçeşme, Ortaköy, Beşiktaş, Kabataş, Ahırkapı’dan geçtikten sonra Adalar’a doğru yola çıkar. İstanbuldan Adalar turu, hava durumuna göre Çamlimanı ya da Yörükhali plajlarına doğru devam eder. Rüzgar durumuna göre bu plajlardan birine demir atılır ve misafirlerin yüzebilmesi için yat bekletilir. 

Turlar genellikle 2 saat gidiş ve 2 saat geliş yolculuğu da dahil olmak üzere 8 saatlik olarak yapılır. Yani turun 4 saati yüzme için ayrılabilir. İsteyenler plaja gitmeden önce gezi için de Adalar’a bırakılabilir.

İstanbul Adalar Turunda Gezilecek Yerler: En Popüler Noktalar

Adalar Turu Günübirlik

Adalar’a günübirlik gezi yapmak isteyenler için en popüler uğrak noktaları Heybeliada ve Büyükada’dır. Büyükada’da Ayazma Plajı, Aya Yorgi Manastırı ve Büyükada Rum Yetimhanesi gibi önemli turistik yerleri ziyaret edebilirsiniz. Heybeliada’da Deniz Lisesi, Hamidiye Camii ve Heybeliada Plajı gibi yerler görülmeye değerdir. Her adanın kendine özgü güzellikleri ve gezilecek yerleri bulunur, bu yüzden tur sırasında farklı adaları keşfetmek için zaman ayırabilirsiniz.

İstanbul Adalar Turu Fiyatları: Yüzme ve Gezi Turunun Maliyeti

Büyükada turları

İstanbul Adalar turu kaç TL sorusu, turlarla ilgili en sık karşılaştığımız sorular arasında. İstanbul çıkışlı günübirlik Adalar turu, 2 kişi için sabit fiyata sahiptir. Fakat misafirlerin ekstra istekleri olursa, farklı iskelelerden alınmak, farklı rotalardan geçmek ve tur süresini değiştirmek isterlerse, ücretler de artabilmektedir. 

İstanbul Ada turları fiyatlarına, yat kiralama ve koylara giriş dahildir. Bunun dışındaki istekler konuşulup değerlendirilebilir. İstanbul Adalar tekne turu fiyatları günübirlik kiralama ya da konaklamalı kiralama seçeneklerine göre de değişmektedir. İstanbul Adalar turu ne kadar, bunun hakkında detaylı bilgi almak ve size en uygun seçeneği bulmak için Yatla Boğaz Turu olarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İstanbul Adalar Turu Konaklamalı

İstanbul Adalar Turu İçin Rehber Tavsiyeler: İpuçları ve Öneriler

İstanbul Adalar turu İstanbul çıkışlı olarak gerçekleştirilir. Bu tarihi ve doğal güzellikleri görmek için her mevsim tur yapabilirsiniz. Fakat en güzel zaman geçirebileceğiniz, serin suların tadını çıkarabileceğiniz mevsim yaz aylarıdır. Bu turlar, özellikle İstanbul’un kalabalığından, stresinden ve gürültüsünden uzaklaşmak isteyenler için idealdir. Günübirlik olarak yapılan bu organizasyonlarla kendinize küçük bir kaçamak hediye edebilirsiniz. Doğal alanları da bu şekilde gezip görebilirsiniz. 

Rezervasyon yaptıracağınız gün ve saati önceden belirlemenizi, hava durumunu kontrol etmenizi öneriyoruz. Kalabalık bir ortam istiyorsanız, resmi tatil günleri ve pazar günleri dışında bir zaman dilimi ayarlayabilirsiniz. Özellikle hafta içleri erken saatlerde koylar sakin ve sessiz olacaktır. 

Ücretler konusunda sıkıntı yaşamamak için, tur boyunca almak istediğiniz tüm hizmetleri önceden belirleyebilirsiniz. Daha tarih ve genel kültür odaklı bir tur yapmak isterseniz, ekstra ücretle tur rehberi hizmeti de talep edebilirsiniz. Böylece kendinize ayırdığınız bu özel günü dolu dolu geçirebilirsiniz. 

Adalara günübirlik gezi

Adalar turu planlamak, aklınıza takılan soruları sormak ve rezervasyon yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.